آلو خورشتی خوانسار که در معده تجزیه نمی شود

آلوها آبی مایل به بنفش هستند که با درز شکم مشخص می شوند. جدا شدن پالپ از هسته سخت است.

آلو خورشتی خوانسار به رنگ آبی تیره با شکل کشیده ای هستند که تا انتها باریک می شوند. پالپ آنها شیرین تر است و راحت تر از گودال جدا می شود.

سبزه کروی شکل متعلق به آلو نجیب است، آنها قرمز، سبز یا زرد هستند. آلوچه به اندازه گیلاس دارای پوست زرد صاف و گوشتی شیرین است.

آلو یک معجزه واقعا خوشمزه برای سلامتی است زیرا از فشار خون بالا محافظت می کند و به مشکلات معده کمک می کند. علاوه بر این، مطمئناً می توان آلو را به عنوان توپ سلامت آبی توصیف کرد.

آلو علاوه بر پروویتامین A، ویتامین های گروه B و ویتامین های C، E و K، حاوی روی، مس، کلسیم و بور نیز می باشد.بیش از همه، ویتامین های B برای متابولیسم سالم و سیستم عصبی سالم مهم هستند.

علاوه بر این، محققان مدت‌هاست که به بررسی پلی فنول‌های موجود در آلو، به‌ویژه گروه آنتوسیانین می‌پردازند. رنگ مسئول رنگ آبی-بنفش آلو و دمسون است.

محققان گمان می کنند که آنتوسیانین ها می توانند روند پیری در رگ های خونی ما را کاهش دهند و از رسوب چربی جلوگیری کنند. به این ترتیب، آنتوسیانین های آلو می توانند از چاقی، مقاومت به انسولین، فشار خون بالا یا سطوح بالای کلسترول جلوگیری کنند.

آلو

همه اینها با 49 کالری در هر 100 گرم قابل تحمل است. ارزش آلو Mirabelle و سبزه کمی بالاتر است، اما هنوز هم می توانید این میوه را جسورانه مصرف کنید.

مارکوس والریوس مارسیال، شاعر رومی از قبل می دانست: «آلو را برای بار گندیده پیری مصرف کنید، زیرا معده سخت و پرتنش را تسکین می دهد.»

در واقع، آلو به عنوان داروی خانگی، اگر به مقدار زیاد خورده شود، اثر ملین دارد. در غیر این صورت، میوه ها برای سوزش سر دل نیز موثر هستند. اما باید آلو را بخارپز کنید زیرا اسیدهای میوه می توانند معده حساس را تحریک کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.