استفاده از پودر لیمو سیاه برای پرورش کرم شب تاب

خواه لیمو را با لیموناد، تمیز کردن خانه یا راهی برای طعم دادن به غذاها مرتبط کنید، این میوه های همه جا را اشتباه نمی گیرند. لیموها علیرغم طعم ترش معروفشان، یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین میوه‌ها هستند.

از آنجایی که بعید است مانند نارنگی یا گریپ فروت آن ها را بخورید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که با پودر لیمو سیاه چه کاری می توانید انجام دهید، و بهتر از آن، چگونه می توانند برای سلامتی شما مفید باشند.

در اینجا، بر اساس تحقیقات و کارشناسان تغذیه، فواید علمی ثابت شده لیمو را تجزیه می کنیم.

لیمو چیست؟
لیموها عضوی از خانواده مرکبات هستند که شامل پرتقال، گریپ فروت و لیموترش نیز می شود. همه مرکبات حاوی مقداری اسید سیتریک هستند، ترکیبی که مسئول طعم معروف آنهاست.

بر اساس گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، مرکباتی مانند لیمو از محبوب ترین  و به طور گسترده کشت شده در جهان هستند.

پودر

به گفته دایره المعارف بریتانیکا، لیمو مرکبات، بوته همیشه سبزی که لیمو تولید می کند، بخشی از خانواده Rutaceae است. اگرچه منشا این میوه ناشناخته است، گمان می‌رود که بین سال‌های 1000 تا 1200 پس از میلاد به اسپانیا و شمال آفریقا معرفی شده باشد، قبل از اینکه در اواخر دهه 1400 در سراسر اروپا و خاورمیانه پخش شود.

از آن زمان به بعد، لیمو در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری در سرتاسر جهان رشد کرده است و در حال حاضر یک غذای اصلی برای تهیه آب میوه و طعم دادن به سبزیجات، ماهی و مرغ است.

جدا از طعم دادن به غذاها، قسمت های مختلف لیمو برای تولید اسید سیتریک، نگهدارنده و طعم دهنده نیز استفاده می شود. پکتین، یک فیبر محلول که برای غلیظ کردن غذاها استفاده می شود.

اسانس ها این محصولات جانبی در انواع مواد غذایی و محصولات مراقبت از پوست و همچنین در برخی داروها استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.