انجمن بین المللی اپیدمیولوژی محیطی و رنگ

کارگران در تولید رنگ صنعتی پلی یورتان سرب و در فرآیند اعمال و حذف در معرض سطوح خطرناک سرب قرار دارند.

این کارگران اغلب سرب را روی لباس و بدن خود به صورت گرد و غبار آلوده به خانه می آورند و خانواده خود را در معرض دید قرار می دهند. این یکی دیگر از منابع رایج مسمومیت با سرب در بین کودکان است.

استفاده از رنگ ها و پوشش های سربی بر روی سازه های فولادی، خط کشی جاده ها، و در محصولات مصرفی به عنوان مثال، خودرو منبع قابل توجهی از آلودگی محیط زیست است.

سرب موجود در خاک ناشی از هوازدگی معمول رنگ صنعتی نسوزهای بیرونی، یا نگهداری، رنگ‌آمیزی و تخریب سازه‌های فولادی، منبع رایج مسمومیت با سرب در دوران کودکی است.

کارشناسان بهداشت عمومی خواستار حذف سرب در تمام رنگ ها و پوشش ها شده اند. همین امسال، انجمن بین المللی اپیدمیولوژی محیطی خواستار ممنوعیت آن شد.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که 240 میلیون کودک بیش از حد در معرض سرب بیش از سطح مرجع تعیین شده توسط CDC ایالات متحده یعنی 5 میکروگرم در دسی لیتر سرب در خون قرار دارند.

قرار گرفتن در معرض سطح پایین رنگ سوله صنعتی حاوی سرب عامل 674000 مرگ در سال است که عمدتاً به دلیل نقش آن در بیماری های قلبی عروقی است.

در سال 2012، برنامه ملی سم شناسی ایالات متحده (NTP) بررسی کاملی از اثرات بهداشتی قرار گرفتن در معرض سطح پایین سرب انجام داد و به این نتیجه رسید که شواهد کافی وجود دارد که نشان می دهد سطح سرب کمتر از 5 میکروگرم در دسی لیتر در کودکان با افزایش تشخیص سرب مرتبط است.

در بزرگسالان، آنها دریافتند که همین سطوح رنگ نانو صنعتی با کاهش عملکرد کلیه و سطوح کمتر از 10 میکروگرم در دسی لیتر با کاهش عصب شناختی مرتبط است.

گزارش NTP با اشاره به اینکه بیش از 28900 مقاله در مورد اثرات سرب بر سلامتی وجود دارد، بر قدرت این علم در رسیدن به این نتایج تاکید کرد.

 • منابع: 
  1. Time to ban lead in industrial paints and coatings
 • تبلیغات: 
  1. آبنبات در آمریکا و بیماری قلبی و نتایج سلامت آگاهی محیطی
  2. میلاد مسیح و ساختن ظروف یکبارمصرف
  3. گوجه فرنگی منبع اصلی در رژیم غذایی
  4. پشت پرده اقدام جدید ستاره تیم فوتبال

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.