انواع سیستم های سقف فلزی

سقف فلزی یک گزینه محبوب برای صاحب خانه های مدرن است. سقف های فلزی در مقایسه با سقف های آسفالتی سنتی، صرفه جویی در انرژی و طول عمر بالاتری دارند. آنها همچنین براق، شیک و همه کاره هستند. وقتی اکثر مردم سقف های فلزی را می شنوند، هواپیماهای نقره ای براق را تصور می کنند – شاید مانند سقف یک سوله یا انبار. با این حال، این بسیار از مدها و عملکردهای واقعی موجود است. به لطف فناوری مدرن، سیستم سقف فلزی شما می‌تواند افزودنی پیچیده و از نظر زیبایی شناسی برای خانه گرند رپیدز شما باشد.

سه نوع اصلی سیستم های سقف فلزی

اگر فکر می کنید تمام سقف های فلزی و کاشی سرویس بهداشتی سفید طلایی یکسان هستند، دوباره فکر کنید. سه نوع اصلی از سیستم های سقف فلزی وجود دارد و اکثر مصرف کنندگان تفاوت آن را نمی دانند. سه دسته اصلی پانل های فلزی، کاشی های ورق فلزی و سیستم های درز ایستاده هستند. این سه نوع از نظر روش اتصال و اندازه پانل و همچنین نمای کلی سیستم سقف متفاوت است. در اینجا یک تفکیک کلی از هر نوع سیستم سقف فلزی آورده شده است:

1. صفحات فلزی. پانل های فلزی رایج ترین کاربردهای مسکونی هستند. پانل های ورق فلزی می توانند مستقیماً روی مواد سقف موجود برای نصب سریع قرار گیرند. پانل های فلزی در برابر آتش و آب مقاوم هستند. آنها بسیار بادوام هستند و در طیف رنگی موجود هستند. صاحبان خانه می توانند رنگ سقف پانل های فلزی خود را با طرح ها و سبک خانه های خود مطابقت دهند. پانل های سقف ورق به شکل مربع یا مستطیل هستند و به صورت فلز راه راه یا فلز درز ایستاده در دسترس هستند.

2. کاشی ورق فلزی. کاشی های ورق فلزی (یا زونا) نوارهای بلند فلزی هستند، نه پانل های کامل. شرکت های ساختمانی با توجه به نیاز صاحب خانه می توانند کاشی های ورق فلزی را به روش های مختلف متصل کنند. کاشی‌های ورق فلزی از ورق‌های فلزی مهر با چسب کاشی استفاده می‌کنند که می‌توانند بافت‌ها، پوشش‌ها و ظاهر متفاوتی داشته باشند. اشکال تزئینی در دسترس هستند، مانند کاشی های فلزی که شبیه خاک رس یا سدر هستند. صاحبان خانه می توانند تقریباً هر ظاهری را با استفاده از کاشی های فلزی طراحی کنند، از اسپانیایی تا ویکتوریایی.

3. سیستم های درز ایستاده. یک سیستم سقف درز ایستاده، پانل های سقف فلزی را به صورت عمودی به هم متصل می کند، در یک تکنیک به هم پیوسته پنهان که هر پانل را در کنار هم محکم می کند. سیستم های درز ایستاده ظاهری تمیز و عمودی به محصول نهایی می دهد. گزینه دیگر سقف فلزی راه راه است که در آن پانل ها دارای الگوی موج دار هستند. سیستم های درز ایستاده در ساخت و سازهای مسکونی سبک تر و رایج تر هستند، در حالی که فلز راه راه در ساختمان های تجاری رایج تر است.

هر سیستم سقف فلزی دارای مزایا و معایب منحصر به فردی است. یک شرکت حرفه ای سقف سازی می تواند شما را با ویژگی های هر نوع راهنمایی کند. اینها فقط سه نوع اصلی سیستم های سقف فلزی با ایزوگام هستند. خرید سقف فلزی با تصمیمات بسیار دیگری همراه است، از نوع مواد سقف گرفته تا سبک مورد نظر شما. کار با یک شرکت سقفی مورد اعتماد می تواند انتخاب شما را بسیار آسان تر کند.سه نوع اصلی سیستم های سقف فلزی

سرامیک طرح آجر سفید

کدام نوع سقف فلزی برای خانه شما مناسب است؟

انتخاب نوع مناسب سیستم سقف فلزی و سنگ ساختمانی مستلزم درک عمیق معماری و نیازهای منحصر به فرد خانه شما است. اگر سقفی با شیب کم دارید، سیستم های درز ایستاده بهترین انتخاب هستند، زیرا ضد آب هستند. انتخاب سبک دیگری در سقف کم شیب می تواند شما را در معرض خطر آب ایستاده و نشت قرار دهد. سیستم سقف فلزی درز ایستاده از درزگیرها یا درزهای دو قفل برای عایق رطوبتی استفاده می کند. اگر سقفی با شیب تند دارید، سیستم های درز ایستاده نیز ممکن است مناسب باشند. آنها نسبت به انواع دیگر نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند، زیرا اتصال دهنده های در معرض دید ندارند.

اگر ظاهر یا سبک خاصی را ترجیح می دهید و نوع سقف شما مناسب است، کاشی های فلزی ممکن است گزینه بهتری باشند. تولیدکنندگان کاشی ورق فلزی می‌توانند سطح را لایه‌بندی کنند، فلز را بافت دهند و پوشش‌هایی را برای تقلید از ظاهر مواد دیگر اضافه کنند. تطبیق پذیری آن یکی از مزیت های اصلی کاشی های ورق فلزی است. با این حال، یک اشکال این است که کاشی های فلزی سبک وزن هستند و ممکن است در آب و هوای بد منفجر شوند به خصوص در پشته ها. کاشی های فلزی نیز می توانند به راحتی خرد شوند، بنابراین صاحبان خانه باید در راه رفتن روی پشت بام مراقب باشند.کدام نوع سقف فلزی برای خانه شما مناسب است؟

سرامیک دیوار پذیرایی

پانل های فلزی سنگین تر و مناسب تر برای انبارها و کاربردهای تجاری هستند. با این حال، آنها در ضخامت ها و وزن های مختلف موجود هستند. پانل های ورق فلزی دارای یک مزیت اقتصادی هستند زیرا سیستم اتصال مستقیم ضد آب و پوشش سقف را فراهم می کند. یک مشکل احتمالی این است که اتصال دهنده های در معرض دید به دلیل ماندگاری کوتاه تر نسبت به بقیه سقف های فلزی می توانند به تعمیر و نگهداری و تعویض نیاز داشته باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.