انواع و ابعاد کاشی های فلزی

کاشی فلزی تقاضای زیادی دارد زیرا سبک وزن، نصب آسان، ظاهر بسیار جذاب، به اندازه کافی بادوام و ارزان است. علاوه بر این، طیف گسترده ای از رنگ ها، شکل های پروفیل و پوشش های این ماده سقف وجود دارد. در مقاله ما انواع کاشی های فلزی، ویژگی ها و ویژگی های استفاده از آنها را شرح می دهیم تا انتخاب پوشش مناسب برای شما آسان تر شود.

ویژگی های مواد

کاشی فلزی یک پوشش سقف است که از یک پایه فلزی با مشخصات مشخص و یک لایه محافظ از مواد پلیمری تشکیل شده است و با چسب کاشی نصب می شود. ظاهر کاشی های فلزی بسیار شبیه به کاشی های سرامیکی طبیعی است. به لطف این، ساختمان با چنین سقفی ظاهری و شیک به نظر می رسد. با توجه به ویژگی های ساختار، سقف ساخته شده از کاشی های فلزی می تواند تا نیم قرن دوام بیاورد. با این حال، دوام پوشش تحت تأثیر نوع لایه محافظ پلیمری و تهاجمی بودن تأثیرات آب و هوایی است.

مهم! سقف های ساخته شده از کاشی های فلزی را می توان با زاویه شیب حداقل 14 درجه ساخت. به عنوان پایه ای برای قرار دادن این مواد روی سقف، از یک جعبه پراکنده با سطح تخته یا تیر 0.3-0.5 متر استفاده می شود. پوشش برفی 250 کیلوگرم در متر مربع و همچنین وزن یک نفر. ارزش دانستن: مزیت اصلی کاشی فلزی نسبت به همتای سرامیکی آن سبک بودن آن است. بنابراین ، محصولات سرامیکی حدود 40 کیلوگرم در متر مربع وزن دارند و مواد فلزی – حدود 5 کیلوگرم در متر مربع.ویژگی های مواد

انواع کاشی های فلزی برای سقف بسته به جنس پایه وجود دارد:

ورق فولادی گالوانیزه اغلب به عنوان پایه ای برای ساخت این ماده استفاده می شود. ضخامت چنین پوششی می تواند به 0.055-0.06 سانتی متر برسد. به لطف پوشش روی، فلز پایه به طور قابل اعتمادی از خوردگی محافظت می شود. علاوه بر این، این محصول دارای چندین لایه اضافی است که به آن استحکام بیشتری می بخشد. یک ماده پلیمری نیز به عنوان لایه محافظ استفاده می شود. برای ساخت، می توان از فولاد با محافظت در برابر آلوزینک یا روی استفاده کرد. پوشش محافظ نوع اول دوام بیشتری دارد، اما هزینه چنین ورقی بالاتر است.

از ورق آلومینیوم می توان به عنوان پایه کاشی فلزی برای سقف استفاده کرد. مزیت آن مقاومت بالا در برابر خوردگی است، بنابراین نیازی به حفاظت اضافی نیست. با این حال، برای افزایش دوام محصول و استحکام آن، یک لایه اضافی همچنان اعمال می شود. مزیت اصلی کاشی های آلومینیومی سبک بودن آنهاست بر خلاف سرامیک کف. از جمله کاستی ها می توان به انتخاب کوچک سایه ها و هزینه قابل توجه در مقایسه با همتایان سایر مواد اشاره کرد.

نوع دیگری از کاشی های فلزی بر اساس ورق مس ساخته می شود مثل . با گذشت زمان، زمانی که یک پتینه مایل به سبز روی سطح تشکیل می شود، به ویژه ظریف و نجیب به نظر می رسد. چنین پوششی معمولاً برای بناهای معماری و سایر اشیاء برجسته استفاده می شود. از آنجایی که پتینه به طور قابل اعتمادی از محصول در برابر هر گونه تأثیرات آب و هوایی محافظت می کند، از هیچ پوشش محافظی استفاده نمی شود. قیمت چنین کاشی فلزی بسیار بالا است، بنابراین به ندرت استفاده می شود.

اگر انواع کاشی های فلزی را لیست کنید، قابل ذکر است که ممکن است در اندازه متفاوت باشد. بنابراین تولید کنندگان مختلف محصولاتی با عرض های مختلف از 110 سانتی متر تا 120 سانتی متر تولید می کنند. طول ورق نیز ممکن است متفاوت باشد که از 80 سانتی متر تا 8 متر متغیر است. ورق ها معمولاً در اندازه های استاندارد تولید می شوند، اما بنا به درخواست مشتری ممکن است استثناهایی از قوانین وجود داشته باشد. توجه! هنگام پوشاندن سقف با کاشی های فلزی، وزن مواد باید در نظر گرفته شود. جرم ورق بستگی به نوع پوشش مورد استفاده و مواد پایه دارد و می تواند در محدوده 4-7 کیلوگرم بر متر مربع باشد.ویژگی های مواد

کاشی سفید با رگه های طلایی

انواع بر اساس نوع پروفایل

پروفیل های سقف فلزی انواع مختلفی دارند. همچنین، محصولات ممکن است در عمق کفپوش متفاوت باشند. بسیاری از ما تصوری از ظاهر کاشی‌های مونتری یا کاسکاد داریم، اما اخیراً محصولات جدید با کیفیت بالا با طرح‌های جالب ظاهر شده‌اند. بیایید نگاهی دقیق تر به محبوب ترین آنها بیندازیم.

مونتری

پروفیل های کاشی فلزی مونتری از اواخر دهه 90 قرن گذشته برای ما شناخته شده است. این ماده در روسیه از فولاد گالوانیزه و برجسته مانند کاشی های سرامیکی ساخته شد. اما جد این ماده فنلاندی ها بودند. ظاهر مونتری با پروفیل های گرد و طراحی به شکل پله های نامتقارن و متقارن کاملاً قابل تشخیص است. اگر توضیحات این تنوع را بخوانید، متوجه می شوید که هنگام خرید مواد با کیفیت و ارزان به دست می آورید که با چسب کاشی ساروج هم میتوانید برای نصب آن اقدام کنید. از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سقف از مونتری قادر به مقاومت در برابر هر گونه بلایای آب و هوایی است. باران، تگرگ، برف، گرما یا سرمای شدید نمی تواند بر کیفیت و دوام این ماده تأثیر بگذارد.
فرآیند نصب معمولاً نسبتاً سریع است.
این ماده می تواند بیش از نیم قرن بدون جایگزینی دوام بیاورد.
از آنجایی که در تولید از مواد سمی و مضر استفاده نمی شود، محصول سازگار با محیط زیست محسوب می شود.
قیمت مقرون به صرفه یکی دیگر از مزایای او است.
انتخاب زیادی از رنگ ها به شما این امکان را می دهد که ج یک پوشش برای هر سبک ساخت و ساز.
شایان ذکر است: ابعاد پروفیل این نوع کاشی با عرض ورق 118 سانتی متر به شرح زیر است: ارتفاع موج 39 میلی متر و گام 35 میلی متر.مونتری

آبشار

با توجه به شکل مستطیلی خاص موج، کاشی های Cascade بسیار قابل تشخیص هستند. شبیه شکلات تخته ای است. انتخاب به نفع این نوع پوشش توسط کسانی انجام می شود که پس انداز را ترجیح می دهند، زیرا عرض یک ورق قابل توجه است. آبشار یک کاشی فلزی است که ویژگی های آن پوشش سقف هایی با پیکربندی پیچیده را امکان پذیر می کند و یکی از انواع آن کاشی طرح آجر سفید می باشد. در نتیجه، سقفی مرتب، سخت و متناسب به سبک کلاسیک خواهید داشت. پارامترهای محصول به شرح زیر است: با عرض ورق 100-150 سانتی متر، ارتفاع موج 2.5 سانتی متر و ضخامت فولاد 1 میلی متر است. از جمله مزایای قابل ذکر است:

محافظت بالا در برابر رطوبت به دلیل شیار مویرگی دوگانه.
انتخاب زیادی از رنگ ها؛
دقت بالا در اتصال ورق ها

اندلس

ویژگی های کاشی های فلزی که متفاوت از کاشی روی گچ می باشد اندلس بسیار بالا است، زیرا آنها با استفاده از تجهیزات مدرن اروپایی تولید می شوند. محصولاتی با این نام را می توان به صورت پنهان بسته بندی کرد که زیبایی پوشش را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. علاوه بر این، به لطف یک قفل مخصوص، ورق ها تا حد امکان محکم به هم متصل می شوند که محافظت قابل اعتماد سقف را در برابر نشت ایجاد می کند. مزایای:

مزیت اصلی این کاشی فلزی ویژگی نصب است. راحتی و آزادی عمل برای سقف‌ها با نصب افقی تضمین می‌شود.
این پوشش به طور دقیق سقف های رومی را تقلید می کند.
وزن محصول – 5.15 کیلوگرم در متر مربع.
پیش‌آمدگی قرنیز شکل برای مدل‌های دو مرحله‌ای.
اتصال نامرئی
مهر و موم شده.
جوکر
اشکال کلاسیک کاشی های فلزی، زیره گرد و قسمت رج  اینها ویژگی های اصلی محصولات با نام جوکر هستند. کسانی که از انواع کاشی های کلاسیک قدردانی می کنند، قطعا این محصول را با موج مناسب و هندسه کلاسیک دوست خواهند داشت.اندلس

سنگ ایرانی

بانگا

اگر به کاشی فلزی اصلی علاقه دارید، مناظری که در گذشته نه چندان دور ظاهر شده اند، با هندسه پروفایل عجیب و غریب، طراحی غیر معمول و افزایش ارتفاع موج شگفت زده می شوند. پیکربندی پروفیل ویژه و ارتفاع موج قابل توجه یک اثر سه بعدی از الگوی پوشش را ارائه می دهد.

محصولات این برند با کاهش عرض ورق متمایز می شوند که به هیچ وجه بر ویژگی های زیبایی شناختی آن تأثیر نمی گذارد. با توجه به بهبود ویژگی های فنی و ویژگی های ظاهری، چنین ورق هایی به بهترین وجه برای روکش کردن سقف های بلند خانه های بزرگ استفاده می شود.

شینگهای

این واریته ساخت کشور چین است و نمای بلند، پیچیده و متقارن دارد. این یک راه حل نسبتا اصلی و تازه در زمینه پروفیل های فلزی است. این نوع کاشی ها برای پوشش خانه ها به سبک مدرن بهتر است.

انواع بر اساس نوع پوشش سطح

پوشش های کاشی فلزی نه تنها برای دادن رنگ خاصی به مواد، بلکه برای محافظت از آن در برابر رطوبت و سایر تأثیرات آب و هوایی مورد نیاز است. لایه محافظ پلیمری روی سطح محصول عمر مفید آن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد که در سنگ ساختمانی شرایط متفاوت است. برای این کار از پلیمرهای مختلفی استفاده می شود که در برابر تغییرات دمایی، فرسودگی، رطوبت و افزایش استحکام مواد محافظت می کند.

بنابراین، امروزه از انواع پوشش های زیر کاشی های فلزی استفاده می شود:

پلی استر براق انعطاف پذیری و مقاومت در برابر یخ زدگی بالایی دارد، بنابراین برای استفاده در هر منطقه آب و هوایی مناسب است. علاوه بر این، او از حلال های آلی و قالب نمی ترسد. پوشش پلی استر طیف گسترده ای از رنگ ها را ارائه می دهد. از معایب آن می توان به استحکام کم آن اشاره کرد.
پلی استر مات به شما امکان می دهد پوششی بدون درخشش و تابش خیره کننده داشته باشید. به لطف تفلون در ترکیب آن، استحکام و دوام پوشش افزایش می یابد.
Pural یک پوشش مبتنی بر پلی اورتان با بافت خشن است. این محصول از تابش خورشید، تغییرات دما محافظت می کند، عمر سقف را افزایش می دهد و آن را در برابر آسیب مقاوم می کند. قیمت محصولات با چنین پوشش کمی بالاتر است. ضخیم ترین پوشش پلاستیزول است که دارای سطح برجسته است. پایه فلزی ورق به طور قابل اعتماد از هر گونه آسیب و تأثیرات منفی آب و هوا محافظت می شود.انواع بر اساس نوع پوشش سطح

سرامیک دیوار پذیرایی

پلاستیزول یک پوشش قوی، بادوام و خود ترمیم شونده است. با این حال، در زیر آفتاب سوزان، می تواند بسوزد، و سطح متخلخل به سرعت گرد و غبار و کثیفی را جذب می کند، بنابراین نیاز به تمیز کردن دوره ای دارد. همانطور که می بینید، از میان طیف گسترده کاشی های فلزی، هر توسعه دهنده می تواند محصولی را انتخاب کند که با ویژگی های فنی و زیبایی شناختی آن مطابقت داشته باشد. به همان اندازه مهم محدوده قیمت گسترده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.