با استفاده از گل محمدی امسال شاهد بلندتر شدن قد خود می شوید

اثرات خواب آور عصاره های مختلف گل محمدی (اتانول، عصاره های آبی، و فراکسیون های اتیل استات، آبی و n-بوتانول) قابل مقایسه با دیازپام بود.

بهترین اثرات خواب آور عصاره ها برای کسر اتیل استات گزارش شد. اثرات خواب آور فراکشن اتیل استات ممکن است به میل ترکیبی فلوونوئیدهای موجود در عصاره ها به گیرنده های بنزودیازپین مربوط باشد.

گل محمدی امسال برای بیماران آلزایمر و زوال عقل به دلیل اثرات مهاری بر تشکیل β آمیلوئید، القای رشد نوریت75، 76 و فعالیت ضد کولین استراز مفید است.

اثرات محافظتی عصاره اتانولی گل محمدی بر عملکرد حافظه موش‌های دارای نقص حافظه ناشی از اسکوپولامین تایید شد. اثرات آنتی اکسیدانی عصاره گل رز باعث تقویت حافظه شد

اسانس گل سرخ، 79 اتانول و عصاره های آبی به دلیل اثرات ضد تشنجی و کاهش حملات صرع اثرات ضد تشنجی نشان داده اند.

میل ترکیبی فلاونوئیدها بر روی سیستم GABAergic در مغز به عنوان یکی از مکانیسم های احتمالی مطرح شده است زیرا فلاونوئیدها اثر بنزودیازپین ها را بر گیرنده های GABA افزایش می دهند.

به عنوان مصارف سنتی آن، سودمندی عصاره اتانولی R. damascena برای درمان اختلالات گوارشی نشان داده شده است.

گل محمدی حرکات ایلئوم را وابسته به دوز کاهش می دهد، احتمالاً از طریق تحریک گیرنده های بتا آدرنرژیک و اپیوئید و کانال های کلسیم وابسته به ولتاژ.

گلگل

اسانس گل رز به طور سنتی برای درمان بیماری های قلبی از طریق ماساژ روی پوست استفاده می شود. امروزه نشان داده شده است که عصاره آبی گل محمدی از طریق اثر تحریکی بر گیرنده β-آدرنرژیک 83 و سرکوب فعالیت آنزیم ACE (تبدیل کننده آنژیوتانسین I) ضربان قلب و انقباض را در خوکچه هندی افزایش می دهد.

اثربخشی عصاره گل محمدی بر سندرم دیسمنوره اولیه (PMS) در کارآزمایی بالینی متقاطع دوسوکور بر روی 92 دختر مجرد تایید شد.

عصاره گل محمدی بدون عوارض جانبی باعث کاهش میانگین چگالی درد در PMS مانند مفنامیک اسید شد.

عصاره متانولی گل محمدی مانند سایر گیاهان مقدس قومی گیاهی مانند Trichilia emetica، Opilia amentacea فعالیت ضد دیابتی نشان داد. بنابراین سطح گلوکز پس از غذا را کاهش می دهد و در نتیجه اثرات ضد دیابتی دارد.

عصاره متانولی گل محمدی اثرات متوسطی بر کاهش کلسترول تام، تری گلیسیرید و لیپوپروتئین با چگالی کم و تشکیل پلاک داشت. بنابراین، اثرات ضد چربی خون عصاره متانولی گل محمدی از طریق مهار فعالیت لیپاز پانکراس و HMG COA ردوکتاز ایجاد می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.