با زغال استارت سمند کار می توان تمامی ماشین ها را روشن نمود

بسیاری از خواص زغال استارت سمند مانند زغال سنگ به شدت وابسته به رتبه هستند، اگرچه عوامل دیگری مانند ترکیب ماسرال و وجود ماده معدنی نیز بر خواص آن تأثیر می گذارد.

چندین تکنیک برای مطالعه خواص فیزیکی و شیمیایی زغال سنگ توسعه یافته است، از جمله اندازه گیری چگالی، پراش اشعه ایکس، روبشی و میکروسکوپ الکترونی عبوری، طیف سنجی مادون قرمز، طیف سنجی جرمی، کروماتوگرافی گازی، آنالیز حرارتی، و اندازه گیری های الکتریکی، نوری و مغناطیسی.

آگاهی از خواص فیزیکی زغال سنگ در تهیه و استفاده از زغال سنگ مهم است. به عنوان مثال، چگالی زغال سنگ از تقریباً 1.1 تا حدود 1.5 مگاگرم بر متر مکعب یا گرم بر سانتی متر مکعب است (1 مگاگرم بر متر مکعب برابر با 1 گرم در سانتی متر مکعب است).

زغال سنگ کمی چگال تر از آب (1.0 مگاگرم بر متر مکعب) و چگالی قابل توجهی کمتر از بیشتر سنگ ها و مواد معدنی است (به عنوان مثال، شیل دارای چگالی حدود 2.7 مگا گرم در متر مکعب و پیریت 5.0 مگا گرم بر متر مکعب است).

تفاوت‌های چگالی بهبود کیفیت زغال‌سنگ را با حذف بیشتر مواد سنگی و قطعات غنی از سولفید با استفاده از جداسازی مایعات سنگین ممکن می‌سازد (تکه‌هایی با چگالی بیشتر از حدود 1.5 مگاگرم بر متر مکعب در حالی که زغال‌سنگ در بالای آن شناور است، ته نشین می‌شوند. از مایع)

دستگاه هایی مانند سیکلون ها و میزهای تکان دهنده نیز ذرات زغال سنگ را بر اساس چگالی متفاوت از سنگ و پیریت جدا می کنند.

زغال

چگالی زغال سنگ تا حدی با وجود منافذی که در طول زغال‌سازی باقی می‌مانند، کنترل می‌شود. اندازه گیری اندازه منافذ و توزیع منافذ دشوار است. با این حال، به نظر می رسد که سه محدوده اندازه از منافذ وجود دارد:

(1) درشت منافذ (قطر بیشتر از 50 نانومتر)

(2) مزوپورها (قطر 2 تا 50 نانومتر)،

(3) ریز منافذ (قطر کمتر از 2 نانومتر). (یک نانومتر برابر با 10-9 متر است.)

بیشتر مساحت سطح مؤثر یک زغال سنگ – حدود 200 متر مربع در هر گرم در سطح بیرونی یک تکه زغال سنگ نیست بلکه در داخل زغال سنگ در منافذ آن قرار دارد.

وجود فضای منافذ در تولید کک، تبدیل به گاز، مایع سازی و تولید کربن با سطح بالا برای تصفیه آب و گازها مهم است.

از نقطه نظر ایمنی، منافذ زغال سنگ ممکن است حاوی مقادیر قابل توجهی متان جذب شده باشد که ممکن است در طول عملیات معدن آزاد شود و مخلوط های انفجاری با هوا تشکیل دهد.

خطر انفجار را می توان با تهویه مناسب در حین استخراج معدن یا با حذف قبلی متان بستر زغال سنگ کاهش داد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.