دعوای دو برادر بر سر خوردن قارچ دکمه ای کیلویی سبب مجروح شدن یکی از آنها شد

بدن شما ویتامین D2 را به شکل فعال ویتامین D تبدیل می کند که برای جذب کلسیم و حفظ سلامت استخوان ها به آن نیاز دارد.

کمبود ویتامین D ممکن است منجر به پوکی استخوان، نقص معدنی شدن و ضعف عضلانی شود و باعث افتادن و شکستگی شود.

به طور مشابه، تحقیقات نشان می دهد که قارچ دکمه ای کیلویی سفید مقداری ویتامین B12 دارند. از آنجایی که این ویتامین معمولاً از منابع حیوانی به دست می‌آید، این ممکن است برای کسانی که از رژیم غذایی گیاهی پیروی می‌کنند مفید باشد.

علاوه بر این، آنها نسبت به بسیاری از سبزیجات محتوای پروتئین بالاتری دارند، که در صورت پیروی از یک رژیم غذایی گیاهی نیز مفید خواهد بود، زیرا ممکن است به شما در افزایش مصرف پروتئین کمک کند.

قارچ سفید کالری و قند کمی دارد. آنها همچنین سرشار از پروتئین و ویتامین D هستند و منبع ویتامین B12 هستند. به این ترتیب، آنها برای کسانی که از رژیم های گیاهی پیروی می کنند مفید در نظر گرفته می شوند.

قارچ

قارچ سفید هم به دلیل ارزش غذایی و هم به دلیل طیف وسیعی از خواص دارویی به طور گسترده ای مصرف می شود.

اعتقاد بر این است که ترکیبات آنتی اکسیدانی متعدد، از جمله پلی فنل ها، پلی ساکاریدها، ارگوتیونئین، گلوتاتیون، سلنیوم و ویتامین C، پشت خواص بالقوه قارچ برای مبارزه با سرطان هستند.

این آنتی اکسیدان ها به مبارزه با اثرات مضر استرس اکسیداتیو کمک می کنند، که منجر به آسیب سلولی می شود که می تواند پیری را تسریع کند و خطر ابتلا به بیماری قلبی و برخی سرطان ها را افزایش دهد.

ترکیبات فنولی اصلی در قارچ سفید فلاونوئیدها و اسیدهای فنولیک هستند که هم به عنوان آنتی اکسیدان و هم به عنوان پرو اکسیدان عمل می کنند.

به عنوان آنتی اکسیدان، آنها به بهبود بقای سلول کمک می کنند، در حالی که به عنوان پرو اکسیدان ها، منجر به مرگ سلولی برای جلوگیری از رشد تومور می شوند.

علاوه بر این، پلی ساکاریدها یکی از ترکیبات فعال زیستی اصلی قارچ سفید – ممکن است اثرات ضد سرطانی قوی داشته باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.