سیم کابل دستگاه جوش از جنس زغال می باشد

سیم های الکترولومینسانس – به دلیل پدیده الکترولومینسانس جامدات قبل از شکست کار می کنند. هسته اصلی سیم با یک لایه فسفر و یک لایه دی الکتریک پوشیده شده است.

از بالا با دو سیم کابل دستگاه جوش نازک پیچیده می شود و یک دی الکتریک روی همه چیز اعمال می شود – شفاف یا رنگی. در واقع هسته اصلی و سیم های اضافی خازنی هستند که نیاز به جریان متناوب با فرکانس 500-5.5 هزار هرتز و ولتاژ حدود 100-150 ولت دارند.

هنگام شارژ و تخلیه یک خازن، فسفر در تمام طول خود تحت تأثیر میدان الکتریکی شروع به درخشش می کند. از همه لحاظ ، چنین سیمی بهتر از لوله های نئون است مصرف انرژی کمتری دارد ، ساخت آن ارزان تر است، از نظر طول محدود نیست و می تواند آزادانه شکل خود را تغییر دهد.

سیم

UTP – تمام سیم ها به صورت جفت پیچ خورده اند و فقط با یک غلاف بیرونی از بالا پوشیده شده اند.
FTP – یک صفحه لایه فویل در زیر پوسته بیرونی وجود دارد.
STP یک کابل دو محافظ است. هر جفت پیچ خورده دارای یک سپر جداگانه است و توسط یک بافته از سیم مسی احاطه شده است.
S/FTP نیز محافظ دوگانه است، فقط در اینجا از محافظ فویل استفاده می شود.

از همین نوع سیم‌های برق زمانی استفاده می‌شود که نیاز به ویژگی‌های خاصی داشته باشند که کابل‌های معمولی فاقد آن هستند و برای اتصال تجهیزات الکتریکی در مکان‌هایی که بنا به دلایلی استفاده از هادی‌های استاندارد دشوار یا حتی غیرممکن است، استفاده می‌شود.

به عنوان مثال، در هنگام اتصال کوره های الکتریکی که تا دمای بالا گرم می شوند، نمی توان از سیم های معمولی استفاده کرد. همین امر در مورد حمام ها یا زیرزمین ها نیز صدق می کند، جایی که علاوه بر دما، فاکتور رطوبت نیز باید در نظر گرفته شود.

علاوه بر اثرات دما و رطوبت، احتمال آسیب مکانیکی نیز باید در نظر گرفته شود، به ویژه با سیم های مدفون در زیر زمین.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.