صادرات انواع کاشی هفت رنگ ارزان قیمت

انواع کاشی هفت رنگ تولید شده در اصفهان، با قیمت ارزان در صادرات به کشور های همسایه ارسال می شود. صادرات کاشی هفت رنگ به کشور های عراق و سوریه و کشورهای حاشیه خلیج فارس رونق خوبی دارد.
کاشی های هفت رنگ از آن دسته محصولاتی هستند که به صورت سنتی و مدرن به کار برده می شد و برای ایجاد فضای زیبا و خاص مورد کاربرد قرار می گیرند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

کاشی هفت رنگ

انواع کاشی هفت رنگ

از رنگ های مختلفی در طراحی و تولید این کاشی ها استفاده می شود که آبی لاجوردی از زیباترین و جذاب ترین این رنگ ها می باشد.
اغلب زمینه کاشی را آبی قرار داده و با رنگ سفید، قرمز، مشکی و سبز آن را تزئین می کنند.صادرات کاشی هفت رنگ شیراز نوعی کاشی کاری بی نظیر و زیبای ایرانی می باشد که پیشینه ی آن به معماری دوران اسلامی بازمیگردد.

برای ساخت این کاشی ابتدا ، کاشی های  سفید به ابعاد ۲۰*۲۰ سانتی متری و یا ۱۵*۱۵ سانتی متری آماده می شود و سپس با استفاده از طرح های ایرانی و رنگ های مختص معماری ایرانی به آن نقش و نگاری زنده و بی نظیر می دهند.    

پس از رنگ آمیزی ، کاشی ها با لعاب به کوره رفته تا مرحله ی آماده سازی به اتمام برسد. هر کدام از این کاشی ها خود قسمتی از یک طرح بزرگ می باشند تا وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند بتوانند نمایی از یک هنر و سلیقه ی منحصر به فرد ایرانی باشند.  چیزی که باعث ایجاد تمایز بین کاشی هفت رنگ شیراز با جاهای دیگر شده است است و این نوع کاشی کاری مورد توجه بسیاری از هنر دوستان قرار بگیرد آن است که در طراحی این کاشی ها از رنگ های شاد و روشن مثل زرد ، صورتی ، پسته ای و سفید بهره بگیرند.

انواع کاشی هفت رنگ شیراز

صادرات کا شی هفت رنگ

کاشی هفت رنگ شیراز معمولا در طراحی مسجد ها و اماکن متبرکه استفاده می شود و یکی از اصیل ترین نمونه ها در این نوع سبک هنری ، مسجد نصیر الملک شیراز است. رنگ های به کاربرده شده در معماری این مسجد به قدری زیبا است که توانسته هر ساله باعث جذب بسیاری از هنر دوستان جهان قرار بگیرد و لقب مسجد صورتی را به خود گرفته است.

معروف ترین نقش و نگاری که بر روی این نوع کاشی ها مورد استفاده قرار میگیرد ، نقش معروف گل و مرغ می باشد که اغلب نگارگران شیراز از این نقش برای بیان هنر خود استفاده میکنند.     صادرات کاشی شیراز جالب است بدانید که در حدود ۸۰ درصد از کاشی های بکار رفته شده در اماکن متبرکه و مساجد جنوبی ایران توسط دستان هنرمندان با هنر و خوش ذوق شیرازی تهیه شده است .

کیفیت ساخت و طراحی در این کاشی ها ، آن ها را در رده ی بهترین و مهمترین اجناس صادر شونده به استان ها و کشورهای دیگر به خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس است.

گل و طرح های تکراری نیز به صورت عام در این نمونه ها طراحی می شود.
این محصول به دلیل تولید در شهر اصفهان، قیمت ارزان تری در این شهر  دارند و بیشتر افراد و خریداران غیر ایرانی نیز به هنگام خرید و برای صادرات محصول، این استان را انتخاب می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.