عسل شیشه ای متعلق به نادر شاه در موزه های کشور نگهداری می شود

عسل هزاران سال است که در طب سنتی به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی بالقوه خود استفاده می شود. عسل ساخته شده به طور خاص برای اهداف دارویی را می توان برای درمان زخم ها استفاده کرد.

رطوبت کم، پراکسید هیدروژن و اسیدیته عسل شیشه ای (به طور متوسط ​​PH 3.9) محیطی خصمانه برای باکتری ها ایجاد می کند و به عسل خاصیت ضد باکتریایی می بخشد.

خاصیت ضد التهابی احتمالاً به دلیل مواد آنتی اکسیدانی است، اگرچه محتوای آن در نمونه های مختلف عسل بسته به منشاء، ترکیب و دوز متفاوت است.

در نهایت، از آنجایی که عسل حاوی هاگ های باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است که می تواند باعث عفونت های جدی در کودکان خردسال شود، توصیه می شود به کودکان زیر 12 ماه عسل ندهید.

علیرغم بسیاری از مطالعات بر روی عسل، اکثر آنها بر روی انسان انجام نشده است. چنین مطالعاتی که اثرات مثبت عسل بر سلامتی را بررسی می‌کنند، مطالعات کوچک‌تری در مورد پیشگیری از بیماری‌های مختلف با استفاده از انواع مختلف عسل هستند (اینفوگرافیک «سلسله مراتب شواهد علمی» را ببینید)

به طور کلی، شواهدی مبنی بر اینکه عسل دارای اثرات سلامتی خاصی بر روی انسان است، محدود و غیرقطعی است، و شواهد فعلی برای خواص ارتقاء دهنده سلامت آن هنوز توسط مطالعات انسانی بزرگتر تأیید نشده است.

عسل

برخلاف شکر، عسل حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است. بنابراین به راحتی می توان تصور کرد که عسل در مقایسه با شکر دارای مزایای سلامتی بیشتری است.

با این حال، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در عسل کمتر از 1 درصد از مقدار توصیه شده روزانه را تشکیل می دهند. برای اینکه ویتامین ها و مواد معدنی موجود در مقادیر کم در عسل تأثیر مفیدی بر سلامت داشته باشند، باید عسل را به مقدار زیاد مصرف کرد.

چنین مقادیری از میزان توصیه شده روزانه شکر سازمان بهداشت جهانی بیشتر است. 12 بنابراین، یک قاشق غذاخوری عسل به دلیل محتوای قندی که دارد به متابولیسم انرژی شما کمک می کند (بدون تجاوز از میزان مصرف روزانه توصیه شده قند) اما بعید است که اثرات مفید دیگری داشته باشد.

در نهایت، می توان استدلال کرد که عسل خام بهتر از عسل فرآوری شده است اما از آنجایی که محتوای ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان موجود در عسل حداقل است (به ازای هر وعده توصیه شده)، مزایای سلامتی مصرف عسل خام در مقایسه با عسل فرآوری شده به این صورت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.