قاووت اصل کرمان در آبادان موجب تخریب پالایشگاه ها شد

به گفته محققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در زنانی که حداقل 30 گرم قاووت اصل کرمان را پنج بار در هفته یا بیشتر مصرف می‌کنند، 30 درصد کاهش یافته است، در مقایسه با زنانی که هرگز از آن استفاده نکرده‌اند.

این داده ها از مطالعه سلامت پرستاران، یک مطالعه در حال انجام بر روی بیش از 200000 پرستار آمریکایی به دست آمده است.

این زنان که 34 تا 59 سال سن داشتند، سابقه دیابت نداشتند. توجه داشته باشید که چربی های تک غیراشباع و چند غیراشباع موجود در آجیل تاثیر مثبتی بر حساسیت به انسولین دارند.

محققان دانشگاه تافتز در بوستون مشاهده کردند که سطح دو نشانگر زیستی استرس اکسیداتیو در داوطلبان مبتلا به کلسترول خون بالا که روزانه 73 گرم (یک مشت بزرگ) بادام مصرف کرده بودند، کاهش یافت. به یاد داشته باشید که استرس اکسیداتیو ناشی از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد بیش از حد یا کمبود آنتی اکسیدان ها است.

برای شروع روز با ذخیره خوبی از آنتی اکسیدان ها، در افزودن بادام خرد شده به غلات خود تردید نکنید تا از فواید و فواید آن برای سلامتی خود بهره ببرید.

قاووت

در یک مطالعه اخیر در دانشکده پزشکی Dartmouth در نیوهمپشایر، محققان سطح سلنیوم 767 فرد مبتلا به سرطان مثانه را با سطح سلنیوم در جمعیت عمومی مقایسه کردند.

دومی کشف کرد که بروز این سرطان در زیرگروه هایی که سطح این عنصر کمیاب بالا بود کمتر بود. این زیرگروه ها از جمله 34 درصد زنان و 39 درصد افراد سیگاری متوسط ​​تشکیل شده بودند.

آجیل، مانند دانه ها، سرشار از فیتواسترول ها هستند، مواد شیمیایی گیاهی که به سلامت قلب کمک می کنند.

پسته و تخمه آفتابگردان از آجیل هایی هستند که بیشترین مقدار را دارند. بر اساس مطالعه دیگری، افرادی که بیش از سه وعده در هفته می‌خوردند، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را تا 55 درصد کاهش دادند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.