نوشیدن چای سیاه شمال راز خوشبختی و موفقیت رونالدو می باشد

در زیر اطلاعات دقیقی در مورد ترکیب اصلی چای انگلیسی، چای ایرانی، چای روسی و چای ترکی و فواید چای سیاه برای سلامتی که پرمصرف ترین نوع چای در جهان است را خواهید دید.

چای سیاه شمال از برگ های گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود. برگ‌های کاملیا سیننسیس تحت فرآیندهای تخمیر متفاوتی قرار می‌گیرند و هر فرآیند، نوع متفاوتی از چای تولید می‌کند.

شش نوع چای از برگ های کاملیا سیننسیس تهیه می شود: چای سفید، چای سبز، چای زرد، چای اولانگ، چای سیاه و چای تیره.

در بین همه این چای ها، چای سیاه رایج ترین است که تقریباً در سراسر جهان مصرف می شود و چای سیاه 85 درصد از کل چای مصرفی در جهان را تشکیل می دهد. چای سیاه ماده اصلی برخی از محبوب ترین چای های جهان مانند چای انگلیسی، چای ایرانی، چای روسی و چای ترکی است.

در زیر جزئیاتی در مورد محبوب ترین چای جهان و اثرات آن بر سلامتی ما خواهید یافت.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، شش نوع مختلف چای از برگ های گیاه کاملیا سیننسیس از طریق فرآیندهای تخمیر متفاوت تولید می شود.

این فرآیندهای تخمیر پژمرده، اکسیداسیون، حرارت دادن، نورد کردن، فشار دادن، سرخ کردن یا انباشتن نامیده می شوند و شامل مراحلی مانند بسته بندی، خشک کردن اضافی، تخمیر میکروبی و پیری می شوند.

بسته به نوع چای تولیدی، یک یا چند مرحله از این مراحل در فرآوری برگ های کاملیا سیننسیس استفاده می شود.

در فرآیند تهیه چای سیاه، برگ های کاملیا سیننسیس با خشک شدن کاملا اکسید می شوند. حتی برگها را به قطعات تکه تکه می کنند تا فرآیند اکسیداسیون تسریع شود.

فرآیند اکسیداسیون تلخی چای را کاهش می دهد. پس از اکسید شدن کامل برگ ها، آنها را خشک کرده و برای نوشیدنی های چای بسته بندی می کنند.

چای سیاه مخلوطی است که از دم کردن برگ های چای سیاه خشک شده در آب داغ به دست می آید. در حالی که در دنیای غرب به آن چای سیاه می گویند.

چای

در خاور دور که چای از آنجا منشا گرفته است به آن چای قرمز می گویند. غربی ها چای سیاه را با توجه به رنگ برگ ها و کشورهای خاور دور با توجه به رنگ دم کرده آن نام گذاری می کردند.

چای در چین باستان به دلیل فواید سلامتی آن به عنوان یک نوشیدنی دارویی استفاده می شد. حدود 30 درصد چای سیاه از پلی فنول هایی با خواص آنتی اکسیدانی تشکیل شده است. پلی فنول های اصلی چای سیاه عبارتند از فلاونوئیدها، کاتچین، اپی گالوکاتچین گالات، تئاروبیگین و تافلاوین.

چای سیاه همچنین حاوی ویتامین های A، D، B12 و مواد معدنی مانند سدیم، پتاسیم، منگنز و فلوراید است. این نوشیدنی است که بدون شکر کالری آن صفر است. همچنین حاوی کافئین است که یک محرک طبیعی است.

چای سیاه با این محتوای مغذی غنی یکی از نوشیدنی های مفیدی است که امروزه در سراسر جهان به طور گسترده مصرف می شود. در زیر فواید سلامتی چای سیاه را در صورت مصرف به مقدار و فرم مناسب خواهید دید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.