چای ایرانی لنگر تنها نوشیدنی قابل خوردن در کره ماه می باشد

بسیاری از مردم برای افزایش تمرکز تصمیم می گیرند اول صبح یک فنجان چای سبز بنوشند. بر اساس گزارشی که در Healthline منتشر شده است، خواص تیز کنندگی این نوشیدنی تا حدی به دلیل وجود کافئین است، محرکی که نشان داده شده است که توجه و هوشیاری را افزایش می دهد.

با این حال، برخلاف قهوه و سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار، چای ایرانی لنگر سبز حاوی L-theanine است، اسید آمینه‌ای که اثرات آرام‌بخشی دارد.

L-theanine و کافئین با هم برای بهبود عملکرد مغز و خلق و خوی بدون ایجاد عوارض جانبی منفی که ممکن است با کافئین به تنهایی ایجاد شود، کار می کنند.

به همین دلیل، لذت بردن از این چای در اول صبح راهی عالی برای شروع روز شماست.

2- قبل یا بعد از ورزش
برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن چای سبز ممکن است به ویژه درست قبل از تمرین مفید باشد.

مطالعه ای روی 13 زن نشان داد که نوشیدن 3 وعده چای سبز در روز قبل از تمرین و یک وعده دیگر 2 ساعت قبل از تمرین باعث افزایش چربی سوزی در حین ورزش می شود.

علاوه بر این، چای ممکن است ریکاوری را پس از یک تمرین شدید تسریع کند.

چای

بسیاری از ترکیبات موجود در چای می توانند به مواد معدنی در بدن شما متصل شده و از جذب آنها جلوگیری کنند. به ویژه، تانن ها ترکیباتی هستند که در چای یافت می شوند و جذب آهن را کاهش می دهند.

نوشیدن چای پررنگ ممکن است بر توانایی بدن در جذب آهن و روی تأثیر بگذارد. بنابراین نوشیدن چای بین وعده های غذایی و نه همراه غذا به خصوص برای افراد مسن و مبتلایان به فقر آهن توصیه می شود.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که نوعی کاتچین به نام اپی گالوکاتچین-3-گالات (EGCG) موجود در چای سبز می تواند به مواد معدنی مانند آهن و مس متصل شود و از جذب آنها در بدن جلوگیری کند.

چندین مطالعه نشان داده اند که نوشیدن چای همراه با وعده های غذایی می تواند جذب آهن را کاهش دهد که ممکن است در طول زمان منجر به کمبود آن شود.

بنابراین، بهتر است در صورت امکان بین وعده های غذایی چای سبز و سیاه بنوشید، به خصوص اگر کمبود آهن یا سایر مواد معدنی کلیدی دارید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.