گران ترین اسباب بازی دخترانه یک ساله در بازار یکی از شهر های ترکیه

اسباب‌بازی‌ها بخش مهمی از دوران کودکی از نخستین تمدن‌ها بوده‌اند، و اگرچه کودکان امروزی بسیار متفاوت از هزاران سال پیش هستند، بسیاری از اسباب‌بازی‌های مورد علاقه‌شان شبیه به آن‌هایی است که برای قرن‌ها وجود داشته‌اند.

از زمان امپراتوری های یونان و روم، می دانیم که کودکان با عروسک ها، اسب ها و ارابه ها بازی می کردند. اولین اسباب بازی دخترانه یک ساله کشف شده توسط باستان شناسان همگی از چوب ساخته شده بودند.

اسباب بازی های چوبی هزاران سال است که بخشی جدایی ناپذیر از دوران کودکی بوده است. در دهه 1700 اسباب بازی سازان آلمانی شروع به ساخت انواع اسباب بازی های چوبی برای فروش به عموم مردم کردند.

فروشندگان اروپا را جست‌وجو کردند تا اسباب‌بازی‌های چوبی محبوب را به بازار عرضه کنند و برای مناسبت‌های خاص و اغلب برای اسباب‌بازی‌های چوبی شخصی‌شده، سفارش‌های اولیه را دریافت کردند. عروسک ها و حیوانات تقریباً شبیه به زندگی به اسباب بازی های مورد علاقه کودکان در سراسر اروپا تبدیل شده اند.

در طول قرن بعد، اسباب‌بازی‌ها در ساخت‌های چوبی خود دقیق‌تر و دقیق‌تر شدند. مینیاتورهای چوبی، مانند خانه های عروسک و تئاتر، در قرن نوزدهم محبوب شدند، مانند سربازان چوبی اسباب بازی.

اسباب بازی

بسیاری از اسباب‌بازی‌های چوبی، مانند «جک در جعبه» کلاسیک، با رنگ‌های روشن و پر جنب و جوش با دست نقاشی شده بودند. قطارهای چوبی با ریل های چوبی خود یکی از پرفروش ترین اسباب بازی های آن زمان بود.

در پایان جنگ جهانی دوم، تعدادی از مواد جدید از جمله پلاستیک هنوز محبوب به صنعت تولید وارد شد. تولید اسباب بازی های چوبی به طور پیوسته کاهش یافته است.

زیرا تولید کنندگان اسباب بازی بیشتر و بیشتر به مواد ارزان تر و مدرن تر روی آورده اند. تولید انبوه اسباب بازی های پلاستیکی بسیار ساده تر بود و برای خانواده های دارای فرزند مقرون به صرفه تر بود.

امروزه اسباب‌بازی‌های چوبی به ندرت در قفسه‌های اسباب‌فروشی‌های سنتی دیده می‌شوند، اما جذابیت و جذابیت این کلاسیک‌های دوران کودکی، تعدادی از تولیدکنندگان اسباب‌بازی چوبی را در تجارت نگه داشته است. خرید اینترنتی انواع اسباب بازی های چوبی از وسایل مینیاتوری گرفته تا هدایای کوچک و بازی های جدید امکان پذیر است.

همانطور که در مقاله قبلی مورد بحث قرار گرفت، اسباب بازی های چوبی معمولاً اسباب بازی های ساده ای هستند، اما دارای مزایای زیادی از جمله تشویق کودک به تخیل هستند.

پازل های چوبی کودکان را تشویق به رشد شناختی و همچنین توسعه مهارت های حرکتی ظریف می کند. اسباب‌بازی‌های سواری و ماشین‌های پدال چوبی مهارت‌های فیزیکی و رشد حرکتی درشت را بهبود می‌بخشند.

چه ایستگاه آتش نشانی یا یک مزرعه، مجموعه های بازی چوبی مینیاتوری باعث رشد اجتماعی و عاطفی می شود. اسباب بازی های چوبی به دلیل سادگی ارزش آموزشی بالایی دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.